toggle
Home > Prográmky > Převedení historie zpráv z ICQ 5.1. do QIP
Převedení historie zpráv z ICQ 5.1. do QIP
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
CO JE K TOMU POTŘEBA
 • Nainstalovaný QIP
 • Nainstalované ICQ5.1. Nebo z něj stačí jen soubory s historií, ale MUSÍ být v adresářích jak byly v originálních složkách ICQLite\HistoryDB
 • Program „ICQ2QIP history“.

PROGRAM „ICQ2QIP history
 Licence: Freeware
 OS: Win
 DOWNLOAD / STÁHNOUT
 
POSTUP
 1. Spusťte program „ICQ2QIP history“. 
 2. Přepněte se na záložku „SETUP“
 3. V sekci „HistoryDB directory“ zadejte cestu kde máte uloženy soubory s ICQ historií. U WinXP a Win2000 bývá standardně uložena v „"D:\Documents and Settings\<Vaše jméno>\Data aplikací\ICQLite\HistoryDB“. Tato cesta se i přednastaví. Nutno zkontrolovat jestli tam skutečně takovou složku máte!!! Pokud ne, dejte vyhledat složku „HistoryDB“ která se nachází ve složce „ICQLite“. Pokud se našla, zadejte tuto cestu, pokud ne tak se vám asi historie v ICQ neukládala. Pokud máte historii ICQ nahranou někde bokem, musí být poskládaná v adresářích takto:
  „...\ Adresář s historií ICQ \ UIN kterému se historie ukládala \ UIN se kterým se povídalo \ Vlastní XML soubor s historií“
  Příklad: ...\ HistoryDB \ 111111111 \ 222222222 \ 222222222-1206.xml
  Vybrat se musí vždy složka na úrovni složky „HistoryDB“ jinak načtení souborů s historií neproběhne správně!!!
 4. V sekci „QIP directory“ zadejte cestu kde máte nainstalován program QIP. Pokud program instalaci najde, přednastaví si ji sám.
 5. V sekci „Save to folder“ se určuje kam se mají zkonvertované soubory s historií uložit. Pokud se vybere volba „QIP history“ soubory se uloží přímo do historie programu QIP a ten s nimi už dál umí pracovat. Pokud již v QIPu nějaká historie pro daný UIN existuje, připojí se ta konvertovaná na konec již existující. Volbou „Other“ se dá říct aby se zkonvertované soubory nahrály do složky jakou si vyberete, jiné než přímo QIP. Pak je ale QIP neuvidí. Aby je QIP uměl zpracovat, musíte je zkopírovat do složky „...\QIP\Users\“. Vyberte volbu která se vám víc hodí.
 6. Přepněte se na záložku „SCAN“ a klikněte na tlačítko „SCAN“. Tím se vyhledají všechny soubory s historií. Pokud je vše v pořádku, nějaké soubory se najdou. Jejich seznam se vypíše v listu „ICQ history files“. Pokud ne, buď se historie neukládala, nebo zkontrolujte zda máte dobře zadanou cestu ke složce „HistoryDB“.
 7. V tabulce „Found history accounts“ je seznam účtů ke kterým byla nějaká historie nalezena. V tabulce „Found history messages with“ je seznam všech účtů se kterými se povídalo. Program se pokusí z kontakt listu QIPu doplnit jména. Pokud se mu to k danému UIN nepodaří zůstane pole Name prázdné. Doplňte jména k UINům co nemají vyplněno jméno. Pokud nevíte nic se neděje, nechejte prázdné. V historii pak bude místo jména uveden UIN.
 8. Přepněte se na záložku „CONVERT“ a stiskněte tlačítko „Convert“. Po doběhnutí procentových lišt na konec je konverze hotova.